Üvey oğlunu tekme tokat döven ‘baba’ gözaltına alındı: 6 ay içerisinde 12 kez darp nedeniyle tedavi gördüğü belirtiliyor!

Antalya’nın Manavgat ilçesinde çalıştığı besin imalathanesinde 14 yaşındaki üvey oğlu M.E.T.’yi tekme tokat dövdüğü için gözaltına alınan ve tüm Türkiye’nin reaksiyonunu çeken üvey babaya 4 yıl 2 ay mahpus cezası verildi. Manavgat 2. Asliye Hukuk Mahkemesindeki duruşmada, M.E.T. ve annesi Kemal Sıkıcı’dan şikâyetçi olmazken, M.E.T.’nin 6-7 ay içerisinde 12 sefer darp nedeniyle tedavi gördüğü belirtiliyor.

Olay geçen 8 Eylül tarihinde yaşandı. 112 Acil Davet Merkezine gelen ve Sarılar Mahallesinde bulunan bir besin imalathanesinde küçük yaşta çocuğun yetişkin bir kişi tarafından dövüldüğü ihbarı Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı Sarılar Jandarma Karakoluna bağlı takımları harekete geçirdi. İşyerine gelen jandarma grupları işyerinin imalathane kısmında çalışan 14 yaşındaki M.E.T.’nin üvey babası Kemal Sıkıcı tarafından daima dövdüğünü söylemesi üzerine üvey baba Kemal Sıkıcı jandarma grupları tarafından karakola götürüldü. Gözaltına alınan üvey baba Kemal Sıkıcı jandarmadaki süreçlerinin akabinde çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmıştı.

Şiddet güvenlik kamerasına yansıdı

Üvey baba Kemal Sıkıcı’nın M.E.T.’yi darp ettiği ve birden fazla tekrarlanan anlar işyerinin güvenlik kamerasına saniye saniyesine yansıdı. M.E.T., çalıştığı esnada Kemal Sıkıcı’nın çocuğu yumrukladığı, küçük çocuğun kendisine kelamlı karşılık bile vermemesine karşın tekmeleyip yere yatırdığı, yerde yatarken boğazını sıkıp sürüklediği, bunu tekraren tekrarladığı görüldü.

7 ayda 12 kere dövülerek hastanelik edilmiş

M.E.T. ve annesi Kemal Sıkıcı’nın daha evvel bu türlü bir şey yapmadığını, işyerinde çalışanları dayak ve darp olayına şahit olmadıklarını söylerken 14 yaşındaki M.E.T.’nin 6-7 aylık süreçte dayak ve darp nedeniyle en az 10 sefer Manavgat Devlet Hastanesine gelerek tedavi gördüğü belirtildi.

Çocuğa eziyet hatasından 4 yıl 2 ay mahpus cezası

Manavgat 2. Asliye Hukuk Mahkemesindeki duruşmada, M.E.T. ve annesi daha evvel bu türlü bir olay yaşanmadığını söyleyip Kemal Sıkıcı’dan şikâyetçi olmazken, şahit olarak tabirlerine başvurulan besin imalathanesi çalışanları vakit zaman bağırıp çağırmaya şahit olduklarını, dövülme olayını görmediklerini belirttiler. Sanık Kemal Sıkıcı ise, üvey oğlu ile kulaklık yüzünden tartıştığını, kulaklık için konuttan müsaadesiz para alması nedeniyle sonlanarak tokat attığını, bundan ötürü çok pişman olduğunu, ailesini ve çocuklarını çok sevdiğini söyledi.

Sanık Avukatı Sevda Ünlü Yılmaz, olayın hırsızlıktan kaynaklanan bir şiddet olayı olduğunu belirterek “Eziyet cürmünün olabilmesi için bir kişinin daima eziyet etmesi gerekmektedir. Bu olay tek bir hareket olup eziyetten bahsedilemez. Mağdur olayın akabinde sonla şikayetçi olsa da daha sonra bu türlü bir olayın olmadığını belirterek şikâyetinden vazgeçmiştir. Müvekkilimin tutuklu bulunduğu süreçte çalışamadığı için çocukları güç durumdadır. Müvekkilimin isimli denetimle özgür bırakılmasını talep ediyorum” dedi.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti çocuğa karşı eziyet hatasından ötürü Kemal Sıkıcı’ya 5 yıl mahpus cezası verirken cezanın 1/6 oranında indirim yapılarakHaberTürk müellifi Aydemir: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ocak ya da Şubat ayında doğalgazda indirim açıklayacak
https://t24.com.tr/haber/haber-turk-yazari-aydemir-cumhurbaskani-erdogan-ocak-ya-da-subat-ayinda-dogalgazda-indirim-aciklayacak,1079569olarak uygulanmasına karar verdi. (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir