Sudan’daki Türk vatandaşları yarın tahliye edilecek

Türkiye’nin Hartum Büyükelçiliği, Sudan’da ordu ile Süratli Takviye Kuvvetleri (HDK) isimli paramiliter küme ortasındaki çatışmalar nedeniyle ülkeye dönmek isteyen Türk vatandaşlarının yarın tahliye edileceğini açıkladı.

Büyükelçilikten yapılan açıklamada, “Sudan genelinde devam etmekte olan çatışmalar ışığında yapılan güvenlik değerlendirmeleri sonucunda, özellikle çatışma bölgelerinde bulunan vatandaşlarımızın yarın (23 Nisan Pazar) kara yoluyla üçüncü bir ülke üzerinden ülkemize tahliye edilmesine karar verilmiştir” tabirleri kullanıldı.

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi: “Tahliye edilecek vatandaşlarımızın, 22 ila 24 saat sürmesi öngörülen seyahate uygun olarak, rahat ayakkabı ve kıyafetler tercih etmeleri, su ve besin dahil, en fazla 8 kilogramlık el bagajının yanı sıra, pasaport ve kimlik dokümanlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.”

Vatandaşların toplanma ve hareket noktası olarak kayıtlı iki merkezin belirlendiği tabir edilen açıklamada “1. Yer: Rotana, Al Salaam Otel (Hareket Saati: 06.00), 2. Yer: Işık Camii, Kafuri (Hareket Saati: 06.30), 3. Yer: Wad Uygar (Hareket Saati: 7:30) Bu basamakta tahliye olmak isteyen vatandaşlarımızın belirtilen saatlerde toplanma noktalarında hazır bulunmaları, Büyükelçiliğimiz Whatsapp kümelerini ve toplumsal medya hesaplarını yakından takip etmeleri değerle duyurulur” denildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir