Şanlıurfa’da ‘Noel Babo’ çiğ köfte yoğurdu

Şanlıurfa’da, yakınlarıyla birlikte yeni yılı kutlamak isteyenler, konuk konutlarında düzenlenen cümbüş tertiplerini tercih etti. Sıra gecesi eşliğinde yılbaşı cümbüşüne katılanlar, yöresel türkü ve yemekler eşliğinde doyasıya eğlendi.

Türküleri dinleyen vatandaşlara, Noel Baba kostümünü giymiş ve yöresel şiveyle ‘Noel Babo’ olarak isimlendirilen işçi, çiğ köfte yoğurdu. Renkli imajların yaşandığı kutlamalarda konuklar, bol bol göbek atıp halay çekti.

Bu yıl vatandaşların konuk meskenlerinde yeni yıla girmek için en çok tercih ettiği yerlerin başında yer aldığını kaydeden işletme sahibi Mehmet İnal, konukları sıra gecesi eşliğinde yeni yıla girdiklerini belirterek şunları söyledi:

* “Genellikle konuk konutlarına yurt dışı ve yurt içinden gelen vatandaşlarımız doldurdu. Bu bizi çok memnun etti. Bu yıl konuk meskenlerine ağır talep var. Konuklarımız Şanlıurfa’nın hem tarihi yerlerini gezerek hem de sıra geceleri ile birlikte yılbaşına girmeyi çok istiyor. Bu yıl konuğumuza sürpriz olarak da Noel Babo çiğ köfte yoğurup ikram etti.”

Öte yandan yeni yıl münasebetiyle polis grupları, cümbüş yerleri ile kent merkezindeki değerli noktalarda araç ve yaya üzerinde kontroller yaptı. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir