“Sağlık çalışanlarının fedakarlığı, her takdirin üzerinde”

Erdoğan DEMİR / KIRKLARELİ (İGFA) – Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (Kırklareli TSO) Yönetim Kurulu Lideri Soner Ilık’ın 14 Mart Tıp Bayramı hasebiyle yayımladığı açıklaması şöyle; “İnsanların doğuştan sahip olduğu temel hak ve özgürlüklerindenen kıymetlisi sağlıklı hayat hakkıdır.Bu nedenle yaşadığımız çağda tüm insanlara ulaşılabilir sıhhat hizmeti verilmesi gelişmişliğin temel göstergelerinden biri olarak kabul görmektedir. Beşere hizmeti gaye edinerek bu uğurda büyük bir özveriyle çalışan gece gündüz demeden insanlara hizmet vermeyi, karşılaştıkları her türlü zorluğa karşın mesleklerini özveriyle devam ettirmeyi kendilerine unsur edin sıhhat çalışanlarımızın gösterdikleri fedakârlık her türlü takdirin üzerindedir.

Büyük fedakârlık isteyen ve insan sıhhati üzere çok kutsal ve onurlu bir işe hizmet eden tıp topluluğu, bütün milletimizin gönlünde özel bir yere sahiptir. Faal ve kaliteli bir sıhhat sistemi nitelikli bir toplumun en kıymetli kuralıdır. Hiç kuşku yoktur ki, bu manada tabiplerimiz ve tüm sağlıkçalışanlarımız, fedakârlıkları ve meslek aşkları sayesinde, insanların ömür kalitesini yükseltmede ve bu hayat kalitesinin duraksamaya uğradığı hallerde hastalarını sıhhatine kavuşturmak ismine kutsal bir mümessil olarak bu kıymetli ve sıkıntı misyonu üstlenmişlerdir.Sağlıklı bir hayat bütün insanlığın en temel hakkı ve talebidir. İnsanların kaliteli ve memnun bir ömür sürmelerinin öncelikli koşulu sağlıklı bireyler olmalarından geçer. Bedenen ve ruhen sağlıklı bireyler, eğitimin artmasına, üretimin güçlenmesine, ülkenin kalkınmasına münasebetiyle toplumsal refahın artmasına değerli katkı sunar. Günümüzde insanoğlu çağdaş tıbbın nimetlerinden faydalanırken bu yolda en büyük yardımcısı Sıhhat Çalışanları olmuştur. Bu manada bir hastaneyi ele aldığımızda Hasta Bakıcısı’ndan, en üst düzeydeki Doktor’a kadar beşere meşakkat veren sıhhat sıkıntılarının aşılmasında rol üstlenen kapsamlı yapıda, her Sıhhat Çalışanı’nın değerli vazifeleri bulunmaktadır. Canımızı emanet ettiğimiz, sağlıklı toplumların oluşmasında emek veren sıhhat çalışanının hayatımızdaki yeri yadsınamaz.

Tüm bu his ve kanılarla insanı yaşatmayı ve insanlığa nitelikli bir hayat sunmayı emel edinen, bizlerin sağlıklı ve keyifli bir hayat sürmesi için en güç şartlarda dahi sıhhat hizmetlerinin her alanında fedakârca çalışan Doktorlarımızın ve sağlıklı bir toplum yaşatılmasında değerli katkıları olan tüm Sıhhat Çalışanları’nın “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutluyor, çalışmalarında muvaffakiyetler diliyorum”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir