İZTAŞIT’ta üçüncü durak Menemen

İlk olarak Aralık 2019’da Seferihisar’da, bu yılın Mart ayında Kiraz’da hizmete giren İZTAŞIT otobüsleri 16 Kasım’dan itibaren Menemen’de de çalışmaya başlayacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile SS 34 No’lu Menemen Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin imzaladığı kontrat yeterince 25 hatta toplam 103 otobüs “Gittiğin Kadar Öde, A ve B” tarifesi dahilinde faaliyet gösterecek. İZTAŞIT otobüsleri Menemen bölgesinde ve İzmir Otogarı, Bornova irtibatlı sınırlarda hizmet verecek. Yeni otobüsler sayesinde Menemen bölgesinde mevzuata uygun araçlar ile nakliyat yapılırken minibüslerin kuralsız dur-kalk yapmaları sona erecek, yolcu ve trafik güvenliği artacak.

“MİNİBÜS İLE YOLCU TAŞIYAN ESNAFIMIZI KURUMSALLAŞTIRIP GÜÇLENDİRİYORUZ”

İZMİRİM KART AVANTAJLARI

ESHOT kontrollü İZTAŞIT otobüslerinin devreye girmesiyle Menemen’de de toplu ulaşımda nakit ödeme periyodu sona erecek ve İzmirim Kart ile seyahat edilecek. İlçede yaşayan 60 ve 65 yaş kümesi yurttaşlar, engelliler, öğrenciler ve öğretmenler, fiyatsız ve indirimli kart kullananlar toplu ulaşım haklarından yararlanmaya başlayacak.

ESHOT KONTROLLÜ OLACAK

İZTAŞIT araçları, şoförleri ve kooperatif idaresi ESHOT’un kontrolünde olacak. ESHOT sürücülerine verilen tüm eğitimler, İZTAŞIT şoförlerine de tertipli olarak verilecek. Ulaşım planlamaları İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ve ESHOT Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir