CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Adıyaman’da yurttaşlara seslendi: ‘Paraları söke söke alacağız’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adıyaman’daki temasları kapsamında Besni ilçesine bağlı Şambayat Belde Belediyesini ziyaret ederek, Belediye Başkanı Nejdet Arıcı’dan yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Belediye binası önünde toplanan kalabalığa seslenen Kılıçdaroğlu, Adıyaman’da bulunmaktan duyduğu memnunluğu tabir etti.

Siyasetin toplumu ayrıştırmak için değil, toplumu kucaklamak için yapılması gerektiğini aktaran Kılıçdaroğlu, “Siyaset, zenginleşmek için yapılmaz. Siyaset, vatandaş zenginleşsin diye yapılır. Siyaset halka hesap vermektir, halka hesap vermeyen siyaset, karanlık odaklara hizmet verir. Siyaset, kadın-erkek eşitliği demektir. Siyaset belde liderinin, belediye liderinin halka hizmet etmesi demektir. Bu nedenle belediye, liderimiz sizlere hizmet ediyor. Sizler için çalışıyor ve biz de elimizden gelen her türlü desteği belediye başkanı arkadaşlarımıza veriyoruz” diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu, Adıyaman’ın kültürünü ve çalışkan insanlarını çok düzgün bildiğini belirterek, kentten istedikleri oyu alamadıklarını ve 1 milletvekili sayısının arttırılması gerektiğini vurguladı.

“BU ÜLKEYE DEMOKRASİYİ GETİRECEĞİZ”

Konuşmasında 6’lı masaya da değinen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“6’lı masanın önderleri olarak bizler Türkiye’yi huzura kavuşturmak, büyütmek istiyoruz, 6 başkan bir ortadayız, beraberiz bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz, hiç kimsenin en ufak bir telaşı olmasın. Bu hususta bütün Adıyamanlı kardeşlerimize seslenmek isterim, huzur içerisinde olun, asla yolsuzluğa katılmayın. Türkiye’yi büyüteceğiz, güzelleştireceğiz, Türkiye’de herkes kucaklaşacak. Bunun için sizin bize katılmanız gerekiyor, geçmişte şöyle yahut bu türlü Cumhuriyet Halk Partisi’ne sempati duymayanlar olabilir. Doğrudur, eksiğimiz var mı? Evet doğrudur. Biz de yanlışlarımızla yüzleşiyoruz, bizim de eksikliklerimiz varsa onları gidermeye çalışıyoruz. Güçlü bir Türkiye getirmek istiyoruz, kucaklaşmayı getirmek istiyoruz, herkesin karnı doysun istiyoruz, her meskende rahmet olsun diyoruz, her ailede huzur olsun istiyoruz, bunun gayretini yapıyoruz.”

“SÖKE SÖKE ALACAĞIZ”

Kendilerinin iktidarda olması durumunda vatandaşa hizmet için efor göstereceklerini lisana getiren Kılıçdaroğlu, “Biz bunu yaparken soruyorlar ‘Parayı nereden bulacaksın’. Bu bir siyasi tercihtir. Parayı 5’li çeteye mi vereceksin, vatandaşa mı vereceksin. Biz 5’li çeteye değil, vatandaşa hizmet edeceğiz. Hiç telaşınız olmasın ‘Efendim 5’li çeteden paraları nasıl alacaksınız’. Paraları söke söke alacağız, hukuk, adalet içerisinde alacağız. Milletin hakkını, hukukunu, millete teslim edeceğiz” kelamlarını sarf etti.

CHP Genel Lider yardımcıları Ali Öztunç ile Veli Ağbaba, CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, İl Başkanı Burak Binzet de Kılıçdaroğlu’nun programlarına eşlik etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir