Bursa’da Ramazan Pidesi’nin fiyatı belli oldu

BURSA (İGFA) – Birlik, beraberlik, yardımlaşma ve paylaşmanın simgesi 11 ayın sultanı Ramazan, Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan programlarla Bursa’da bu sene de manevi bir iklimde yaşanırken, Besaş tarafından satışa sunulacak Ramazan Pidesi’nin fiyatı belirli oldu.

Bursa Fırıncılar Odası tarafından 330 gramlık Ramazan Pidesi 20 TL’den satılacağı duyurulurken, Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BESAŞ da 450 gramlık Ramazan pidesi fiyatını 15 TL olarak açıkladı.

Bir Ramazan geleneği olan Ramazan pidesinin bu yıl da BEŞAS tarafından Bursalıların sofrasına ulaştırılacağını lisana getiren Lider Aktaş, artan maliyetlere karşın Ramazan pidesini en ekonomik formda vatandaşlara sunacaklarını söyledi. Aktaş, “BESAŞ olarak yanlışsız fiyat siyasetiyle her vakit vatandaşlarımızın yanında yer alıyoruz. İki yıldır artan hammadde ve personellik maliyetlerine karşın BESAŞ 450 gr. Ramazan pidesi bu yıl da yeniden piyasanın altında bir fiyatla 15 liradan satılacak. Bu yıl da pide üretimini ‘kaliteli ve hesaplı’ bakış açısıyla prensiplerimizden taviz vermeden gerçekleştirmeye devam edeceğiz. İftar vakitlerinde ramazan pidemizle vatandaşlarımızın sofralarına konuk olurken, sahur vaktinde de kaliteli, sağlıklı ve hijyenik süt ve eserlerimizle vatandaşlarımızın sofralarında yer alacağız” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir