bp’den 16. Petroleum Fuarı’nda dayanışma mesajı!

Uluslararası Petroleum İstanbul Fuarı’ndaki bp standı ülkenin dört bir yanında faaliyet gösteren bp bayilerini ve iş ortaklarını ağırladı.

Özellikle yaşanılan büyük sarsıntı felaketi sonrası birinci sefer bir ortaya gelen kesim paydaşlarının ortak bildirisi dayanışma oldu.

Standa gelenler dokunmatik kiosklarla istasyon dolaşma tecrübesi yaşarken, Wild Bean Cafe alanında da istasyonlarda bulunan eserler ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Taşıtmatik iş ünitesi ve bp’nin madeni yağ markası Castrol de fuarda bp standının değerli köşelerinden oldu. Fuar boyunca iş ortakları ve bayiler ile güçlü iş birliğinin devamlılığı vurgulandı.

bp Türkiye Perakende Akaryakıt Operasyon Yöneticisi Ersin Akmanoğlu

“Sektörümüz birlikte daha güçlü”

25 yılı aşkın müddettir dalın en büyük oyuncularını bir ortaya getiren fuar olan 16. Milletlerarası Petroleum İstanbul Fuarı’nın 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin akabinde düzenlenen en değerli etkinliklerden biri olduğunu belirten bp Türkiye Perakende Akaryakıt Operasyon Yöneticisi Ersin Akmanoğlu, “Ülkemizde meydana gelen sarsıntı felaketi hepimizi derinden sarstı. Tüm dal olarak, bölgeye ve bölgede yaşayan vatandaşlarımıza yardımcı olabilmek için birinci günden itibaren tüm imkanlarımızla alandaydık. Bölümümüzün en değerli etkinliklerinden biri olan 16. Milletlerarası Petroleum İstanbul Fuarı’nda da tüm iş ortaklarımızla ne kadar güçlü olduğumuzu ve elimizdeki imkanlarla ülkemizin bize muhtaçlık duyduğu her alanda neler yapabileceğimizi ortaya koyduk. Bu fuarı bilhassa kesimimizle ve bayilerimizle bir ortaya gelmek açısından da çok kıymetli bir fırsat olarak görüyorduk. Bizim için değerli olan başka bir yanı ise bölgeden gelen bayilerimizle karşılıklı konuşabilmekti. Meydana gelen büyük sarsıntı felaketinin akabinde bayilerimizin karşı karşıya kaldıkları zorlukları kendilerinden duyabilmek bu fuara asıl geliş sebebimizdi. Yaşadığımız zelzele felaketinin akabinde yapılabilecekleri konuşurken her vakit yanlarında olacağımızı da bilhassa vurguladık. Zira bu felaketin üstesinden fakat birlikte gelebiliriz. Ayrıyeten fuar boyunca bayilerimiz başta olmak üzere tüm dal paydaşlarımızla önümüzdeki periyotta yapılacakların üzerinde de durduk” dedi.

bp Türkiye Ülke Başkanı Tümkan Işıltan

“Yaraları sarmak için birbirimize takviye olmalıyız”

11 ili etkileyen zelzele felaketinin tüm ülkeyi derinden sarstığını, bp Türkiye ve Castrol olarak sarsıntı bölgelerine kesintisiz güç sağlamak ve afet çalışmalarına dayanak olmak için ağır bir uğraş gösterdiklerini belirten Işıltan, “bp ve Castrol olarak bölgede yürütülmekte olan yardım çalışmalarına katkı sunmak gayesiyle 5 milyon dolarlık bir dayanak paketi açıkladık. Bu dayanak arama-kurtarma ve yardım çalışmalarının yanı sıra bölgedeki kamu kurum ve kuruluşlarıyla hastanelerin de çok gereksinim duyduğu akaryakıt ve madeni yağ tedariki ile AFAD ve AHBAP Derneği aracılığıyla bölgenin öncelikli gereksinimlerinde kullanıldı. Ayrıyeten bp ve Castrol çalışanları da bu felakette ülkemizin yanında olmak için bir yardım kampanyası başlattı. Dünya genelindeki bp ve Castrol çalışanlarının, afetle uğraş için insani yardım kuruluşlarına yapacağı ferdî bağışlara bp Vakfı da tıpkı oranda ek bağış yaparak takviye oluyor. Yetkili ünitelerin yönlendirmesiyle bölgedeki hastanelere jeneratör ve ambulans yakıtı dayanağında bulunduk. Bu noktada AFAD ile koordine bir halde çalışmaya da devam ediyoruz” diyerek bundan sonraki periyotta de bölgeye takviyelerini sürdüreceklerini söyledi.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir